Türkiye`nin köklü otobüs şirketi satılıyor!

Türkiye’de 93 yıldır faaliyet gösteren otobüs firması Kâmil Koç, Actera Partners tarafından Almanya merkezli FlixMobility’e devrediliyor.

21.08.2019 Cuma 17:39

Güncelleme : 26.08.2019 Cuma 09:29

Türkiye seyahat pazarının en köklü şirketlerinden olan Kamil Koç, Avrupa'da şehirlerarası seyahat hizmeti veren FlixBus’ın sefer ağına dahil oluyor. 2013 yılında sermaye şirketi Actera Group'a satılan Kamil Koç'un Flixmobility GMBG'ye devri için Rekabet Kurumu'na başvuru yapıldı. Rekabet Kurumu'na yapılan başvuruda, "Göksu Seyahat ve Taşımacılık A.Ş.'nin tüm kontrolünün doğrudan ve böylelikle Kamil Koç Otobüsleri A.Ş. ve iştiraklerinin dolaylı tek kontrolünün Flixmobiliy GMBH tarafından devralınması" denildi.

Anlaşmayla ilgili değerlendirmede bulunan Flixmobility Kurucusu ve CEO’su Jochen Engert, ''Kamil Koç’u ailemize katarak Türkiye seyahat pazarında yeni bir dönem başlatacağımız için çok heyecanlıyız. Şirket olarak herkes için çevreci ve akıllı bir seyahat deneyimi sunma vizyonuyla hareket ediyoruz ve yenilikçi ruhumuzu, akıllı teknolojik hizmetlerimizi ve yüksek güvenlik ve kalite standartlarımızı Türkiye’deki otobüs yolcularına sunarken, Kamil Koç’un neredeyse 100 yıllık deneyim ve bilgisinden faydalanacağımız için mutluyuz. Mevcut ürün ve hizmetlerle ilgili yapacağımız değerlendirmelerin ardından, müşteri deneyimini iyileştirmek için sefer ağımızı daha da genişletmeye, veriye dayalı çözümlerimiz ve algoritmalarımızla tarifelerimizi müşteri taleplerine göre iyileştirmeye odaklanacağız'' ifadelerini kullandı.

AVRUPA VE ABD'DE HİZMET VERİYOR

2011 yılında Almanya merkezli kurulan Flixmobiliy, Avrupa ve ABD'de Flixbus adıyla hizmet veriyor. Uluslararası ve şehirlerarası otobüs taşımacılığı yapan Flixbus daha çok çift katlı otobüslerle hizmet veriyor.
En Çok Okunan Haberler

Rusya`dan şoklara karşı `dolarsızlaşma kalkanı`

AB`den 8 ülkeye taslak bütçe uyarısı

İkincil halka arzında hisse başına fiyatı belirledi

Sermaye piyasalarına yönelik saklama hizmetleri için tevkifat düzenlemesi

`Euro Bölgesi’nde resesyon beklemiyorum`

Bankacılık dışı finans sektöründen 2,5 milyar liralık kar

Borsada 115.000 hedefi mümkün gözüküyor

Ajanslardan kalkınma projelerine 663 milyon liralık destek

Yurt Dışı Üretici Fiyat Endeksi arttı

Japon JFE, Çin çelik şirketi SGIS`in yarısını alıyor

Dünyada alüminyum üretimi arttı

Türkiye`nin vergi rekortmenleri açıklandı

`BoJ`un henüz kripto para çıkarma planı yok`

Morgan Stanley`den büyüme açıklaması

`Faizler ABD ekonomisi için uygun`

Fed onay verdi! Birleşiyorlar...

Trump`tan ticaret anlaşması açıklaması!