Yapı Kredi: Sermaye artırımı için YK kararı yok

Yapı Kredi Bankası tarafından sermaye artırımına ilişkin çıkan haberlere ilişkin KAP`a yapılan açıklamada konuyla ilgili bir yönetim kurulu kararı olmadığı belirtildi.

Yapı Kredi: Sermaye artırımı için YK kararı yok
12.01.2018 Cuma 13:40

Güncelleme : 15.01.2018 Pazartesi 06:47

Yapı Kredi Bankası tarafından sermaye artırımına ilişkin basında çıkan haberlere yönelik Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yapılan açıklamada konuya lilgili bir yönetim kurulu kararı bulunmadığı belirtildi.
 
Bana tarafından Cuma günü KAP'a yapılan "Medyada çıkan haberler hakkında açıklama"sının metni şu şekilde:
 
Medyada Bankamız sermayesinin artırılacağına ve bu konuda yatırım bankaları ile görüşüldüğüne dair bazı haberlerin yayınlandığı görülmüştür. Bankamız, gerektiğinde yatırım bankaları ile görüşerek faaliyetleri ve finansal yapısına ilişkin stratejik değerlendirmeler yapmaktadır. Bu değerlendirmeler sonucunda somut kararlar alınması halinde Sermaye Piyasası Kurulu'nun II-15.1 sayılı Özel Durumlar Tebliğine göre gerekli açıklamalar yapılmaktadır. Daha önce de basında çıkan benzer haberler nedeniyle Bankamızca açıklandığı üzere, SPK ve BDDK düzenlemeleri ile tabi olduğumuz diğer mevzuat uyarınca sermaye artırımı ancak yönetim kurulu kararı ile yapılabilmekte olup Bankamız Yönetim Kurulu tarafından bu konuda alınmış herhangi bir karar bulunmamaktadır.
 
Bu kapsamda Sermaye Piyasası Kurulu'nun II-15.1 sayılı Özel Durum Tebliğine göre kamuya açıklanacak herhangi bir konu bulunmamakla birlikte, işbu açıklama yatırımcılarımızdan gelen sorular üzerine yapılmıştır.
 

En Çok Okunan Haberler