EnerjiSA`da yönetim değişti

Sabancı Holding Enerji Grup Başkanlığı görevine Kıvanç Zaimler getirildi.

EnerjiSA`da yönetim değişti
13.06.2018 Çarşamba 17:37

Güncelleme : 14.06.2018 Perşembe 09:50

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Enerjisa Enerji AŞ ve Enerjisa  Üretim AŞ şirketlerini bünyesinde bulunduran Sabancı Holding Enerji Grup  Başkanlığı'na Kıvanç Zaimler atandı.

Enerjisa Enerji AŞ Üst Yöneticisi olan Zaimler'den boşalan pozisyona  ise Ziya Erdem getirildi.

Zaimler ve Erdem, 1 Temmuz itibarıyla göreve başlayacak.

Açıklamada görüşlerine ver verilen Sabancı Holding Üst Yöneticisi  Mehmet Göçmen, 2008'de Enerjisa'ya katılan ve çeşitli üst düzey görevlerde  bulunan Zaimler'in pek çok başarıya imza attığını belirtti.

Enerjisa'nın inovatif iş modelleri ve teknoloji odaklı yaklaşımıyla  yeni nesil enerji dünyasının lider şirketi haline geldiğini kaydeden Göçmen,  şunları kaydetti:

"Zaimler, Türkiye'de örnek olarak görülen başarılı bir halka arzla  Enerjisa Enerji'nin bugün yerli ve yabancı yatırımcıların ilgi odağı haline  gelmesine katkıda bulundu. Kendisine bugüne kadar sağladığı katkılar için  teşekkür ediyor, Sabancı Holding Enerji Grup Başkanlığı görevinde başarılarının  devamını diliyoruz. Ayrıca, Enerjisa Enerji Üst Yöneticiliği görevine atanan Ziya  Erdem'in de 20 milyon kişiye hizmet verdiğimiz ve topluluğumuz içinde stratejik  öneme sahip enerji alanında değerli katkılar sağlayacağına inanıyor ve kendisine  başarılar diliyorum."

En Çok Okunan Haberler