`Havelsan`ın UYAP ile ilişkisi kesilmiştir`

Havelsan`dan, Ulusal Yargı Ağı Bilişim Sistemi`nin 2013`te Adalet Bakanlığına teslim edildiği, bu tarihten sonra kurumun UYAP ile ilişkisinin kesildiği bildirildi.

`Havelsan`ın UYAP ile ilişkisi kesilmiştir`
12.01.2018 Cuma 15:45

Güncelleme : 15.01.2018 Pazartesi 06:53

Havelsan'dan yapılan yazılı açıklamada, bazı basın yayın organlarında  yer alan "UYAP'ın arkasından Havelsan çıktı" başlıklı haberlerde kurumun hedef  gösterildiği ifade edildi.
 
Ulusal Yargı Ağı Bilişim Sistemi'nin (UYAP), Havelsan tarafından geliştirilmesiyle ilgili ilk projesinin  2000 yılında imzalandığı, sistemin geliştirmesi, garanti ve bakım sözleşmelerinin  ise 2013'te tamamlandığı ve bu tarihten sonra sistemin tamamen Adalet Bakanlığına  teslim edildiği belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:
 
"2013 yılı sonrası Havelsan'dan sistemin bakım, işletme ve idamesiyle  ilgili hiçbir katkı ve destek talep edilmemiş olup, Havelsan'ın UYAP ile ilişkisi  kesilmiştir.
 
Havelsan'ın bünyesine sızan FETÖ ve ilişkili kişilerle mücadelesi 2015  yılında başlamış ve hiçbir zafiyete izin vermeyecek şekilde kararlılıkla  sürdürülmektedir. İlgili kurumlarla yapılan ortak çalışma ve bilgi alışverişi  sayesinde bugüne kadar 93 kişinin bu gerekçeyle kurum ile ilişkisi kesilmiştir.  Havelsan’ın FETÖ ile mücadelesinin haberde ismi geçen kişi veya başka kişilerle  bireysel bir ilişkisi bulunmamaktadır. Havelsan yönetiminin FETÖ ile mücadele  konusundaki hassasiyeti ve kararlı tutumu bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra  da devam edecektir."

En Çok Okunan Haberler