Sberbank: Denizbank için çok iyi bir teklif aldık

Sberbank CEO`su Herman Gref, "Yaptırımlar nedeniyle çalışmalarında zorluk yaşayan Denizbank için şu anda aldığımız çok iyi bir teklifi inceliyoruz" dedi.

Sberbank: Denizbank için çok iyi bir teklif aldık
13.02.2018 Salı 15:20

Güncelleme : 14.02.2018 Çarşamba 09:17

Sberbank Üst Yöneticisi (CEO) ve İcra Kurulu Başkanı  Herman Gref, yaptırımlar nedeniyle çalışmalarında zorluk yaşayan Denizbank için  şu anda aldıkları çok iyi bir teklifi incelediklerini bildirdi. 
 
Gref, başkent Moskova’da gazetecilere yaptığı açıklamada, uluslararası  piyasalardaki rekabetin son derece çetin olduğuna dikkati çekti.
 
Rusya’ya yönelik yaptırımlar nedeniyle istikrarlı sonuçlar elde  etmenin güçlüğüne işaret eden Gref, "Ancak Denizbank’ın performansı çok iyi ve  Sberbank, Türk piyasasının geleceğine olumlu yönde değerlendiriyor." dedi.
 
Denizbank’ın satışıyla ilgili nihai kararın ise verilmediğini belirten  Gref, "Satışla ilgili ön çalışmalara daha yeni başladık. Yaptırımlar nedeniyle  çalışmalarında zorluk yaşayan Denizbank için şu anda aldığımız çok iyi bir  teklifi inceliyoruz." diye konuştu.
 
Sberbank’tan bir süre önce yapılan açıklamada, Denizbank’ta hisse  satışıyla ilgili Emirates NBD bankasıyla görüşmelere başlandığı bildirilmişti.

En Çok Okunan Haberler