Bitcoin için 14 bin dolar tahmini

Geçtiğimiz hafta LUNA ve UST’nin çöküşüyle birlikte kripto para piyasası allak bullak olmuştu. Bitcoin 1.5 yılın dibine indikten sonra 30 bin dolar seviyelerine kadar yükseldi. Öte yandan kripto para analizi yapan ünlü şirketin CEO’sundan Bitcoin için korkutan bir tahmin geldi. İşte detaylar...

22.05.2022 Cuma 14:08

Güncelleme : 23.05.2022 Cuma 09:26

Kripto para piyasası geçtiğimiz hafta LUNA ve UST’deki çöküşün yaralarını sarmaya çalışıyor. UST’nin 1 dolar sabitliğini kaybetmesiyle birlikte Terraform Labs elinde tuttuğu 3 milyar dolardan fazla Bitcoin’i satışa çıkararak Bitcoin fiyatının 26 bin 700 dolara kadar gerilemesinde etkili olmuştu. 

Terra ekosisteminin bir diğer kripto parası LUNA, UST’nin 1 dolar sabitliğini kaybetmesinin ardından rekor miktarda piyasaya sürülmüş ve fazlalaşan arz LUNA fiyatının sıfırlanmasına yol açmıştı. 

TERRA CEO’SU GÜNEY KORE’DEN KAÇTIĞINA YÖNELİK İDDİALARA YANIT VERDİ 

Öte yandan geçtiğimiz günlerde Terraform Labs CEO’su Do Kwon’un UST ve LUNA’daki çöküşün öncesinde Güney Kore’de bulunan şirketini kapattığı ve ülkeden ayrıldığına yönelik iddialar basında yer almıştı. 

Buna karşılık olarak Seul Güney Bölge Savcılığı, Do Kwon liderliğindeki stablecoin projesi UST'nin arkasındaki kuruluş olan Terraform Labs hakkında bir soruşturma başlattığını açıklamıştı. 

Alıntı Metni

BITCOIN KRİTİK SEVİYEDE HAREKET EDİYOR 

Kripto para birimlerinin sermaye değeri bakımından en yüksek hacimlisi Bitcoin geçen hafta 1.5 yılın dibini gördükten sonra kısmi toparlanma kaydederek 30 bin doların üzerine çıkmıştı. Lider coin son günlerde kritik seviye olan 30 bin dolar civarında hareketini sürdürüyor. 

BITCOIN İÇİN 14 BİN DOLAR TAHMİNİ 

Kripto para analiz şirketi CryptoQuant’ın CEO’su Ki Young Ju geçtiğimiz günlerde Bitcoin ile ilgili çarpıcı bir tahminde bulundu.  

Alıntı Metni

Ju aynı zamanda kurumsal yatırımcıların, bireysel yatırımcılara göre Bitcoin’e daha fazla yatırım yaptığını açıkladı. Kurumsal yatırımcıların payının giderek artması Bitcoin’in küresel gelişmelerden daha fazla etkilenmesine yol açıyor.

Terra kurucusundan LUNA'yı kurtarma planı
Piyasaya sürülen LUNA miktarı belli oldu
Luna Vakfı'ndan kritik Bitcoin açıklaması
Luna Vakfı, 80 binden fazla Bitcoin'i ne yaptı?

"
En Çok Okunan Haberler

İşte altın fiyatlarında son durum

`Faiz artışları büyümeyi yavaşlatacak`

ABD ekonomisi beklentilerin üzerinde daraldı

FTX CEO`su: Bazı kripto para borsaları iflas etti

`ECB`nin faiz artırmak için bolca alanı var`

Ekonomik güven endeksi belli oldu

İspanya`da enflasyon 37 yılın zirvesinde

`Küresel ekonomi 2023`te yavaşlayacak`

İngiltere`de mağaza fiyatları sert yükseldi

Euro Bölgesi`nde resesyon bekliyor

Japonya`da tüketici güveni geriledi

ABD, Rusya`dan altın ithalatına yasak getirdi

`ABD ekonomisinde büyüme durmayacak`

Çin sanayi enerji yoğunluğunu düşürecek

BAE, OPEC anlaşmasına bağlı kalacak

İtalya MB Başkanı görevinden erken ayrılacak

Dolar kaç liradan işlem görüyor?