Barclays Bank yönetim kurulu başkanı istifa etti

Birleşik Krallık merkezli finans grubu şirketi Barclays`in alt kuruluşu Barclays Bank`ın Yönetim Kurulu Başkanı Gerry Grimstone, şubat ayı sonunda görevinden ayrılacağını duyurdu. Grimstone`un görevine, 1 Marttan itibaren geçerli olmak üzere Nigel Higgins getirilecek.

Barclays Bank yönetim kurulu başkanı istifa etti
22.02.2019 Cuma 15:26

Güncelleme : 22.02.2019 Cuma 17:54

Birleşik Krallık merkezli finans grubu şirketi Barclays'in alt kuruluşu Barclays Bank'ın Yönetim Kurulu Başkanı Gerry Grimstone, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu yorumu yaptı:

"Birçok şirketin yönetim kurulunda bulunduktan 20 yıl sonra ve yakın zamanda Standard Life Aberdeen yönetim kurulu başkanlığını görevinden de çekilmemin ardından, şu an değişim için uygun bir zamandır. İleriye dönük olarak Birleşik Krallık'taki kamu sektörü faaliyetlerimi, Avrupa'da ve küresel olarak Deloitte ile yaptığım çalışmaları, Hindistan, Çin ve Asya-Pasifik'teki diğer yerlerde yaptığım işlere odaklanacağım. Şu an peşinde koşulacak heyecan verici kamu ve özel sektör fırsatları olduğu ortada. Barclays'i, şirketin oldukça güçlü olduğu bir dönemde bırakıyorum ve gelecekte de şirkete iyi şanslar diliyorum."

Barclays'in perşembe günü açıklanan 2018 dördüncü çeyrek ve yıllık sonuçlarında artış görülmüştü.

En Çok Okunan Haberler