`Ülkemizin yeniden büyüme trendini yakalaması ortak gayemiz olmalı`

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, Türkiye`nin yeniden büyüme trendini yakalamasının ortak gayeleri olduğunu belirtti.

`Ülkemizin yeniden büyüme trendini yakalaması ortak gayemiz  olmalı`
01.04.2019 Pazartesi 07:41

Güncelleme : 02.04.2019 Salı 10:50

Kaan, yaptığı yazılı açıklamada yerel seçim sonuçlarının ülke ve  millete hayırlar getirmesini diledi.
 
Kazanan tüm belediye başkanlarını tebrik eden Kaan, belediye  başkanlarına belediyeciliğin, halkın hizmetlere erişimi bakımından hayati  öneminin idraki ile başarılı bir görev süresi temennisinde bulundu.
 
Kaan, demokratik iradenin yüzde 83’lere varan bir katılım oranıyla  gerçekleştiği bu seçimde de halkın, demokrasiye duyduğu inancı ve sadakati büyük  bir olgunlukla sergilediğini aktardı.
 
31 Mart Yerel Seçimleri sonunda hedeflerinin ekonomik istikrar ve  kalkınmaya yönelik olması gerektiğini vurgulayan Kaan, şöyle devam etti:
 
"4,5 yıllık seçimsiz bir yönetim sürecinde kamusal dönüşümlerin  tamamlanması, 'Yeni Ekonomik Plan' sonrası ortaya konacak ekonomik reformların  netleşmesi, üretim-yatırım-ihracat hattında yeniden biçimlenen ekonomik  modellerin uygulamaya konması, istihdamın desteklenerek sosyal refah ortamının  iyileştirilmesi ve ülkemizin yeniden büyüme trendini yakalaması ortak gayemiz  olmalıdır. Ayrıca uluslararası rekabet alanında ülkemizi güvenilir bir yatırım  ortamı ve ticaret partneri haline getirecek kalıcı, uzun vadeli ve çok yönlü  yapısal değişimlerin bir an evvel hayata geçirilmesi adına, iş ve sermaye  dünyasının en yaygın örgütü olarak elimizden gelen her desteği sağlamaya hazır  olduğumuzu belirtiriz.  'Meselemiz Türkiye Olsun' diye çıktığımız yolda 'Meselesi  Türkiye' olan herkesin ortak çağrısının hevesle ve coşkuyla bu ülkeye hizmet  etmek olması gerektiğinin altını bir kez daha çizeriz."
 
Değişen uluslararası ekonomi-politik konjonktür içinde yeniden yazılan  kuralların kabullenen ve uygulayan tarafı değil, oyun kuran ve kuralları bizzat  belirleyen tarafı olacak Türkiye için vaktin geçmiş tecrübelerden olumlu dersler  çıkarmak, bilginin ışığında ciddiyetle çalışmak ve üretmek vakti olduğunu  bildiren Kaan, "Cumhur İttifakı'na güvenini esirgemeyen halkımızla birlikte  MÜSİAD olarak Sayın Cumhurbaşkanımızın ve çizdiği istikametin tam destekçisi  olduğumuzu, bir kez daha beyan ederiz. Seçim sonuçları hepimize hayırlı ve uğurlu  olsun. Yeni dönem, Türkiye için şahlanma vakti olsun dileriz." ifadelerini  kullandı.
 
Kaan, Türkiye'nin  yeniden büyüme trendini yakalamasının ortak  gayeleri olduğunu belirtti.
 

En Çok Okunan Haberler