İtalyan turizm acentelerinden ATO Başkanı Baran`a ziyaret

Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel Baran, "Oda olarak Ankara`nın artan turizm potansiyeliyle birlikte yabancı turist sayısının da artırılması için çalışıyoruz" dedi.

10.04.2019 Cuma 13:56

Güncelleme : 11.04.2019 Cuma 10:14

Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Gürsel Baran, Türk Hava Yolları ve ATO iş birliğiyle odanın Turizm Geliştirme  Stratejileri Özel İhtisas Komisyonunca  Ankara'nın tanıtımı amacıyla düzenlenen  etkinlik kapsamında Türkiye'yi ziyaret eden, İtalya Turizm Acenteleri Federasyonu  temsilcilerini kabul etti.

Heyette İtalya Turizm Acenteleri Federasyonu Başkanı Ivana Jelinic,  Başkan Yardımcısı Giovanni Rubeca, Sicilya Bölge Müdürü Giusepe Ciminnisi ve  gazeteciler yer aldı.

Baran, kabulde yaptığı konuşmada, heyeti ağırlamaktan büyük memnuniyet  duyduklarını belirterek, "ATO olarak Ankara'nın artan turizm potansiyeliyle  birlikte yabancı turist sayısının da artırılması için çalışıyoruz." dedi.

İtalyan heyetin ziyaretinin bu çerçevede büyük önem taşıdığını dile  getiren Baran, heyete Ankara'nın tarihi ve turistik potansiyeliyle genel durumu  hakkında bilgi verdi.

Baran, Ankara'nın özellikle sağlık turizminde önemli mesafe  katettiğine dikkati çekerek, şunları kaydetti:

"Ankara 12 bin yıllık geçmişe sahip. Osmanlı, Selçuklu, Roma ve Bizans  medeniyetleri burada yer alıyor. Çevre ilçelerdeki termal zenginlikler ve şehir  merkezindeki hastanelerin kalitesiyle Ankara sağlık turizminde de önemli bir  hazine. Bu sene İtalya'dan Türkiye'ye 1 milyon turist bekleniyor. Bizler de ATO  olarak İtalyan dostlarımızı Ankara'ya davet ediyoruz. 2-2,5 saat uçuş mesafesinde  olan şehrimize doğrudan uçuşların olması Ankara'yı turistler için yakın kılıyor."

Ivana Jelinic de yaz sezonunda daha geniş bir delegasyonla Ankara'ya  tekrar geleceklerini belirterek, misafirperverlikleri için Baran'a ve ATO  yöneticilerine teşekkür etti.

Konuşmaların ardından Baran ve ATO yönetimi İtalyan heyet şerefine öğle yemeği verdi.

"
En Çok Okunan Haberler

Piyasalarda enflasyon endişeleri devam ediyor

UBS kripto paralara kuşku ile yaklaşıyor

`Çin dünyadan izole olarak gelişemez`

İtalya enflasyonunda 9 yıl sonra ilk yaşandı

Yellen`dan borç limiti uyarısı

Ermenistan ekonomisine ilişkin değerlendirme

Avrupa Birliği üçüncü çeyrekte büyüdü

`ECB faizleri 2025`e kadar sabit tutabilir`

Almanya`da istihdam arttı

Bakan Elvan`dan enflasyon ve döviz açıklaması

İşte altın fiyatlarında son durum

ABD`de perakende satışlar yükseldi

Orta Doğu ekonomileri temiz enerji için arayışta

`Kripto parada spekülatörler silkelenmeli`

Avrupa`da gaz fiyatları yükseldi

Getir, n11.com için Rekabet`e başvurdu

İngiltere`de işsizlik geriledi