Danimarka Kronu

0,90
23:43
SDKK

Danimarka Kron Hakkında

Danimarka Merkez Bankası tarafından basımı yapılan danimarka kronu, euroya karşı koyan para birimleri arasında yer alıyor. 2000 yılında yapılan referandumda halkın çoğunluğunun euroya geçişe hayır demesi ile tedavülde kalmayı başarmış bir para birimidir. Danimarka, Grönland ve Faroe Adaları'nda kullanılmaktadır. Uluslararası para kodu, DKK'dir. Kron, etimolojik olarak Danca 'krone' kelimesinden türetilmiştir. Bu kelime ise kraliyeti ve monarşiyi temsil eden taç anlamına geliyor. Danimarka kronu günlük, haftalık, aylık, yıllık ve anlık olarak değişkenlik gösterebiliyor. Danimarka kronu, finans piyasalarında en çok dolar ve euro ile birlikte işlem görüyor.

Türkiye'den Danimarka'ya gidecek olanların dikkat etmesi gereken en önemli konu, her döviz bürosunda kronun kolay bir şekilde bulunmamasıdır. Çok fazla bulunamaması, Danimarka'ya giden kişilerin en büyük sorunu olarak göze çarpıyor.

Danimarka Kronunun saatlik olarak finans piyasalarındaki değeri değişebiliyor. Peki bugün 1 danimarka kronu kaç TL oldu? Bu sorunun cevabını en net şekilde öğrenmek için uzmanpara.milliyet.com.tr döviz kuru sayfalarını takip edebilirsiniz. Canlı Danimarka Kronu grafik ve kurları, düştü mü, yükseldi mi, DKK yorumları tüm bunları sayfamızda görebilirsiniz.