Avustralya Doları

0,92
23:43
SAUD

Avustralya Doları Hakkında

Avustralya Doları, Avustralya ülkesinin para birimidir. Piyasada ''AUD'' koduyla işlem gören bu para birimi çok popüler olmasa da zaman zaman ülkemizde gündeme gelmektedir. Peki Avustralya Doları (AUD) kuru bugün ne kadar oldu? Serbest piyasadaki güncel Avustralya Doları kuru alış-satış fiyatını öğrenmek için uzmanpara.milliyet.com.tr sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Avustralya Doları Aussie olarak adlandırılıyor. Bu para birimi günlük, haftalık, aylık ve yıllık olarak sürekli değişkenlik gösteriyor. Buna göre vatandaşlarda bu para birimini düştü mü yükseldi mi merak ediyor. Ayrıca Avustralya Doları, döviz kuru ve TL ile karşılaştırıldığında da fiyatı anlık olarak değişiyor. Bu değişikliği en net şekilde görmek için uzmanpara.milliyet.com.tr Avustralya doları sayfasından güncel grafiğini inceleyebilirsiniz.

Öte yandan Avustralya dünyanın önde gelen altın üreticileri arasında yer alıyor. Bu nedenle AUDUSD (Avustralya Doları/Dolar) paritesiyle altın fiyatları arasında pozitif korelasyon bulunuyor.

Altın fiyatlarında yükseliş ülke ekonomisini olumlu etkilediğinden baz dövizi AUD olan AUDUSD Paritesi altın fiyatlarındaki yükselişten olumlu etkilenir. AUDUSD paritesinin işlem hacmi Asya ve Amerika piyasalarının açık olduğu saatlerde artış göstermektedir.