Altın KG (Dolar) Fiyatı

Altın KG (Dolar) (GLD)

1,73%
Son Güncelleme: 23:42
1000 TL Ne Oldu?
1.031,36
Borsa
997,80
Dolar
997,80
Euro
1.015,08
Altın

Kilogram Altın Fiyatları Hakkında

Dolar, Euro, ve altın en çok tercih edilen yatırım araçlarından bir tanesidir. Altın, dolar arasında ters bir ilişki vardır. Genellikle dolar değer kazandığı zaman altın fiyatlarında düşüş yaşanmaktadır. Altın değer kazandığında ise dolar fiyatlarında gerileme olur. Ayrıca altının ons başına birim değeri dolar üzerinden fiyat alır. Yatırım yapmak isteyenler ise dolar düşünce ellerindekini korumak için daha çok altın almaya başlıyor. Böylelikle talep artar ve altının fiyatında yükselme yaşanır.

Ancak bu durum her zaman için geçerli değildir. Bu ikisi arasındaki ilişkiyi etkileyecek unsurlar dikkate alınmalıdır. Jeopolitik riskler, Amerikan Merkez Bankası’nın (FED) almış olduğu kararlar, arz-talep ve enflasyon altın fiyatlarını etkileyen başlıca faktörlerdendir. Bu yüzden “1 kg altın kaç dolar, güncel döviz kuru ve yorumları” merak edilen konuların başında yer alır.

Dolar fiyatlarında yaşanan dalgalanmalar altın borsasında anlık değişime neden oluyor. Bu değişimin nedenleri arasında son dakika olayları, dünya piyasasına etki eden ekonomik kararlar gibi nedenler yer alıyor. Altın Dolar, altının dolar paritesini göstermektedir. 1 kg altının dolar bazındaki fiyatını verir. Eğer siz de “Canlı altın, dolar fiyatları ve grafiği, 1 kg altın kaç TL?” diyorsanız uzmanpara.milliyet.com.tr serbest piyasada altın fiyatları sayfasından bu sorunun cevabını bulabilirsiniz.