Anlaşmasız ayrılıkta İngiliz bankalarının gelirleri azalabilir

Merkezi New York’ta bulunan Citibank, İngiltere`nin Avrupa Birliği`nden anlaşmasız ayrılması halinde İngiliz bankalarının gelirlerinin yüzde 25 azalabileceği uyarısında bulundu.

Anlaşmasız ayrılıkta İngiliz bankalarının gelirleri azalabilir
31.08.2019 Cumartesi 10:11

Güncelleme : 02.09.2019 Pazartesi 10:18

Bankanın araştırma birimden yayımlanan açıklamada, İngiltere'nin AB'den anlaşmasız ayrılması olasılığının arttığı, bu durumun 31 Ekim'de gerçekleşmesi durumunda İngiltere'de yerleşik bankaların gelirlerinin yüzde 25 azalabileceği belirtildi.

Bu durumda, ülkenin ekonomik büyümesinde azalma ve düşük faiz oranları  nedeniyle bankaların gelirlerinde de düşüş beklendiği kaydedildi.

Açıklamada, "Şu anda, 2016 Haziran ayına kıyasla varlık risk primleri  çok yüksek seviyelerde. Mevcut riskin banka değerlemelerini kapsadığı söylenebilir." ifadeleri kullanıldı.

KRALİÇE 2. ELİZABETH, JOHNSON'IN TALEBİNİ KABUL ETMİŞTİ

Başbakan Boris Johnson, çarşamba günü, 9 Eylül-14 Ekim'de parlamentoyu tatil etme talebini Kraliçe 2. Elizabeth'e iletmiş, Kraliçe de bunu kabul  etmişti.

Muhalefet ise parlamentonun tatil edilmesi girişimini "anayasal  zorbalık" olarak nitelendirmişti.

Öte yandan Muhafazakar Parti'nin İskoçya kolunun lideri Ruth Davidson dün görevinden istifa etmişti. Johnson'ın anlaşmasız Brexit yanlısı tutumunu  eleştiren Davidson'ın, istifa kararında, hükümetin dün aldığı parlamentoyu tatil etme kararının da etkisi olduğu belirtiliyor.
En Çok Okunan Haberler