Bakan Pekcan`dan ABD ile ticaret açıklaması

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, ABD`nin Türkiye`den yaptığı çelik ithalatında vergileri yüzde 50`den yüzde 25`e indirmesinin olumlu olduğunu belirterek, "Beklentimiz ikili ticaretin önündeki tüm engellerin kaldırılmasıdır" ifadesini kullandı.

Bakan Pekcan`dan ABD ile ticaret açıklaması
17.05.2019 Cuma 13:13

Güncelleme : 20.05.2019 Pazartesi 08:02

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Türkiye olarak küresel  ticarette adil, sürdürülebilir ve kural bazlı bir sistemden yana olduklarını  bildirdi.

ABD'nin Türkiye'den yapılan çelik ithalatında vergileri yüzde 50'den  yüzde 25'e indirmesinin olumlu olduğunu vurgulayan Pekcan, şunları kaydetti:

"Beklentimiz ikili ticaretin önündeki tüm engellerin kaldırılmasıdır.  Türkiye'nin Genelleştirilmiş Tercihler Sistemi'nden çıkarılması kararı, iki ülke  hükümetleri tarafından ilan edilen 75 milyar dolar ticaret hacmi hedefiyle  çelişmektedir. ABD ile ikili ticaretin önüne konulan engeller sadece Türk  firmalarını değil, ABD firmalarını da etkilemektedir. Önemli bir ticaret  ortağımız olan ABD ile ticaret hacmimizi artırmaya yönelik çalışmalarımızı  kararlılıkla sürdürmeye devam edeceğiz."

En Çok Okunan Haberler