Bakanlık açıkladı: Avrasya Tüneli`nde zam yok

Ulaştırma Bakanlığı`ndan yapılan açıklamada, "Avrasya Tüneli geçiş ücretlerinde herhangi bir artış yapılmamıştır" denildi.

Bakanlık açıkladı: Avrasya Tüneli`nde zam yok
31.01.2019 Perşembe 16:35

Güncelleme : 01.02.2019 Cuma 10:48

Ulaştırma Bakanlığı, Avrasya Tüneli geçici ücretlerinde herhangi bir artış yapılmadığını duyurdu. Bakanlık konuya ilişkin şu bilgilendirmeyi yaptı:
 
"İstanbul’un iki yakasını deniz altından tüp geçitle bağlayarak şehir trafiğine nefes aldıran Avrasya Tüneli geçiş ücretlerinde herhangi bir artış yapılmamıştır.  2018 yılında otomobiller için 23,30 TL ve minibüsler için 34,90 TL olarak alınan geçiş ücretleri, aynen devam etmektedir.
 
Avrasya Tüneli’nin internet sitesinde kısa süreliğine yer alan “yeni ücret tablosu” siteye sehven konulmuş olup kısa sürede kaldırılmıştır. Avrasya Tüneli’nden yapılan geçiş ödemeleri hâlihazırda kullanılan OGS veya HGS hesabından yapılmaktadır.
 
Geçiş ücretleri, son teknoloji ürünü tasarıma sahip serbest akış sistemi yardımıyla ödenmekte ve kullanıcılara kesintisiz yolculuk sağlayabilmek için gişelerde nakit veya kredi kartı ile ödeme seçeneği bulunmamaktadır"

En Çok Okunan Haberler