BDDK`nın taksit kararına kuyumculardan destek

Ankara Kuyumcular ve Saatçiler Odası Başkanı Hasan Çavuşculu, sektör olarak işçilik gerektiren ürünlere yönelik alışverişlerde kredi kartına 4 taksit imkanı getirilmesini olumlu bulduklarını belirterek, "Taksit oranının daha geniş kapsamlı şekilde artılmasından yana dileğimiz var. Yetmez ama evet" dedi.

BDDK`nın taksit kararına kuyumculardan destek
27.03.2019 Çarşamba 13:16

Güncelleme : 27.03.2019 Çarşamba 17:56

Ankara Kuyumcular ve Saatçiler Odası Başkanı Hasan Çavuşculu, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nun kuyumculukta  işçilik içeren ziynet, takı ve mücevherat ürünlerine ilişkin alışverişlerde kredi  kartına 4 taksit olanağı tanınmasına dair kararını AA muhabirine değerlendirdi.

Kötü niyetli kişilerin çeyrek, tam, gram, külçe altın üzerinden 'kredi  kartı tefeciliği' yaptıklarını dile getiren Çavuşculu, bunun önüne geçmek için  karar uyarınca sadece işçilik gerektiren ürünlere taksit imkanı getirildiğini  vurguladı.

Çavuşculu, "İşçilikli ürünlerde kredi kartına 4 taksit imkanı  getirilme kararını olumlu bulduk. Sektör olarak sevinçliyiz. Taksit oranının daha  geniş kapsamlı şekilde artılmasından yana dileğimiz var. Yetmez ama evet." diye  konuştu.

En Çok Okunan Haberler