Borsa liginin temmuz ayı şampiyonu Trabzonspor

Borsa İstanbul`da işlem gören spor şirketlerinden Trabzonspor Sportif Yatırım ve Futbol İşletmeciliği yüzde 2,94 ile temmuz ayında yatırımcısına en fazla kazandıran spor şirketi oldu.

Borsa liginin temmuz ayı şampiyonu Trabzonspor
03.08.2019 Cumartesi 11:29

Güncelleme : 05.08.2019 Pazartesi 11:24

AA muhabirinin derlediği verilere göre, söz konusu dönemde spor  endeksi yüzde 0,90 değer kazandı. Trabzonspor, yüzde 2,94 ile temmuz ayında  yatırımcısına en fazla kazandıran spor şirketi oldu.

Analistler, UEFA Disiplin Kurulu'nun 5 Temmuz'da Trabzonspor'un Avrupa  kupalarına katılmasını onayladığını ve herhangi bir ceza vermediğini  bildirmesinin kulübün hisselerine olumlu yansıdığını belirtti.

Trabzonspor'u yüzde 1,34'le Fenerbahçe Futbol AŞ, yüzde 0,68'le  Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret AŞ izledi. Galatasaray Sportif  Sınai ve Ticari Yatırımlar'ın hisseleri ise temmuz ayında yatay seyretti.

YILLIK BAZDA EN FAZLA KAZANDIRAN GALATASARAY, EN FAZLA KAYBETTİREN TRABZONSPOR

Spor şirketlerinin yılın 7 aylık dönemdeki performanslarına  bakıldığında ise Galatasaray yatırımcısına en fazla kazandıran spor şirketi  olurken, temmuz ayının şampiyonu Trabzonspor ise bu dönemin en fazla kaybettiren  spor şirketi oldu.

Söz konusu dönemde Galatasaray'ın hisseleri yüzde 18,55,  Fenerbahçe'nin hisseleri yüzde 8,96 değer kazandı. Temmuz ayında yatırımcısını  sevindiren Trabzonspor ise yılın 7 ayında hisselerindeki yüzde 23,67'lik düşüşle  yatırımcısına en fazla kaybettiren spor şirketi oldu. Beşiktaş'ın hisseleri de bu  dönemde yüzde 8,64 azaldı.

EN FAZLA PİYASA DEĞERİNE GALATASARAY SAHİP

Borsa İstanbul'da işlem gören spor şirketleri arasında en fazla piyasa değerine Galatasaray sahip. Galatasaray, temmuz ayını 793 milyon 800 bin lira  piyasa değeriyle tamamladı. Galatasaray'ı 746 milyon 309 bin 200 lira ile  Fenerbahçe, 355 milyon 200 bin lira ile Beşiktaş ve 315 milyon lira ile  Trabzonspor izledi.
En Çok Okunan Haberler