Çelik ihracatçıları Almanya`ya çıkarma yapacak

Çelik İhracatçıları Birliği, Almanya`nın Düsseldorf kentine, SteelOrbis 2019 Güz Konferansı & 81. Uluslararası İnşaat Demiri Üreticileri ve İhracatçıları Birliği Toplantısı ile eş zamanlı olarak sektörel ticaret heyeti düzenleyecek.

Çelik ihracatçıları Almanya`ya çıkarma yapacak
17.09.2019 Salı 13:03

Güncelleme : 18.09.2019 Çarşamba 07:46

Çelik İhracatçıları Birliği'nden (ÇİB) yapılan açıklamaya göre, dünyanın en büyük altıncı çelik ihracatçısı Türkiye, Almanya çıkarmasına hazırlanıyor.

Birlik, 22-24 Eylül'de gerçekleştirilecek SteelOrbis 2019 Güz  Konferansı & 81. Uluslararası İnşaat Demiri Üreticileri ve İhracatçıları Birliği (IREPAS) Toplantısı'yla eş zamanlı olarak Almanya'ya sektörel  ticaret heyeti düzenleyecek. Söz konusu heyete, 30 firmadan 46 kişi katılacak.

Sektörün önemli oyuncularını bir araya getiren organizasyonlardan biri  olan konferansta, çelik piyasalarındaki son gelişmeler masaya yatırılacak.  Konferans kapsamında Türk çelik ihracatçıları da dünyanın önde gelen  ithalatçıları ve ham madde tedarikçileriyle buluşacak, yapacakları birebir  görüşmelerle yeni iş bağlantısı imkanları yakalayacak.

Organizasyona 42 farklı ülkeden 400'ün üzerinde katılımcı bekleniyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen ÇİB Başkanı Adnan Aslan, Almanya'da  düzenlenecek etkinliğin Türk çelik sektörü açısından önemli bir buluşma olacağını  vurgulayarak, üç gün boyunca yoğun görüşmeler gerçekleştirileceğini kaydetti.

Türk çelik sektörünün dünyanın çok farklı yerlerinden gelecek  temsilcilerle bir arada olacağını belirten Aslan, "Etkinliğin yeni iş  ortaklıkları ve satış kanalları oluşturma açısından büyük fayda sağlayacağını  düşünüyoruz." ifadesini kullandı.
En Çok Okunan Haberler