`ECB`nin gevşek para politikası ciddi yan etkilere yol açabilir`

Deutsche Bank Üst Yöneticisi Christian Sewing, Avrupa Merkez Bankası`nın faiz oranlarında olası indiriminin ekonomi üzerindeki etkisinin en az düzeyde olacağı konusunda uyarıda bulunarak, "Avrupa Merkez Bankası`nın para politikasındaki gevşek tutumu ciddi yan etkilere yol açabilir" dedi.

`ECB`nin gevşek para politikası ciddi yan etkilere yol açabilir`
04.09.2019 Çarşamba 13:13

Güncelleme : 05.09.2019 Perşembe 09:10

Deutsche Bank Üst Yöneticisi (CEO) Christian Sewing, Frankfurt'ta düzenlenen bankacılık konferansında yaptığı konuşmada, Avrupa Merkez Bankası'nın (ECB) Euro Bölgesi'nde ekonomiyi canlandırmak için faiz indirimi dahil atacağı adımlara ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Deutsche Bank müşterilerinin, "kredilerin 0,10 daha ucuz olması  durumunda daha fazla yatırım yapamayacaklarını" söylediklerini aktaran Sewing, ECB'nin olası faiz indiriminin, varlık fiyatlarını artıracağını ve tasarruf  sahipleri için sıkıntı oluşturacağını vurguladı.

Sewing, düşük faiz oranlarının, borçlular veya varlık yatırımcılarının yararına olacağını ancak nüfusun çoğunluğuna fayda sağlayamayacağını, toplumu daha da böleceğini savundu.

ECB'nin faiz oranlarında olası indiriminin ekonomi üzerindeki  etkisinin en az düzeyde olacağı konusunda uyarıda bulunan Sewing, "ECB'nin para  politikasındaki gevşek tutumu ciddi yan etkilere yol açabilir." dedi.
En Çok Okunan Haberler