`Faiz indirimi ters rüzgarlara karşı yapıldı`

San Francisco Merkez Bankası Başkanı Mary Daly, ABD Merkez Bankası`nın faiz indiriminin "ters rüzgarlara karşı" yapıldığını ve bu adımın doğru olduğunu söyledi.

`Faiz indirimi ters rüzgarlara karşı yapıldı`
21.08.2019 Çarşamba 09:32

Güncelleme : 22.08.2019 Perşembe 07:56

The Wall Street Journal'ın haberine göre San Francisco Merkez Bankası (Fed) Başkanı Mary Daly, faiz indirimine ekonomideki ters rüzgarlara karşı konulması için destek verdiğini, faiz indirimine desteğinin nedeninin ufukta bir resesyon görmesinin olmadığını söyledi ve ekledi:

"Yapılan faiz indirimine destek verirken, ekonomide büyümenin devam ettiğini görme arzumu temel aldım. Faiz indirimini ufukta bir resesyon görmem nedeniyle desteklemedim."

Minneapolis Fed eski Başkanı Narayana Kocherlakota ise, Trump'ın faizlerin çok yüksek olduğu görüşüne katıldığını söyledi ve ekledi:

"Başkan Trump'ın para politikasının çok sınırlayıcı olduğu görüşü temel olarak doğru. Ekonomi konusunda Başkan Trump ile aynı görüşteyim. Trump'ın dün ifade ettiği bir 100 baz puanlık bir indirim olmayabileceğini düşünüyorum, ancak genel olarak Fed politikasının çok sıkı olduğunu düşünüyorum."

Kocherlakota, 2009-2015 döneminde Minneapolis Fed Başkanı olarak görev yaptı ve bu dönemde Fed'in en güvercin üyelerinden biri olarak öne çıktı.
En Çok Okunan Haberler