`İhracat Yapan Şirketler İçin Kur Riski Yönetimi` panelleri başlıyor

Türkiye İhracatçılar Meclisi ve Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği iş birliğiyle 2019 yılında reel sektör şirketlerine yönelik ücretsiz "İhracat Yapan Şirketler İçin Kur Riski Yönetimi" panelleri düzenlenecek.

`İhracat Yapan Şirketler İçin Kur Riski Yönetimi` panelleri başlıyor
25.03.2019 Pazartesi 14:35

Güncelleme : 25.03.2019 Pazartesi 15:07

Türkiye Sermaye  Piyasaları Birliği'nden (TSPB) yapılan açıklamaya göre, Ankara (Orta Anadolu İhracatçı  Birlikleri), Bursa (Uludağ İhracatçı Birlikleri), Denizli (Denizli İhracatçı  Birlikleri), Gaziantep (Güneydoğu İhracatçı Birlikleri), İstanbul (İstanbul  İhracatçı Birlikleri), İzmir (Ege İhracatçı Birlikleri) ve Mersin (Akdeniz  İhracatçı Birlikleri) illerinde düzenlenecek panellere nisan ayında  başlanacak.

Söz konusu paneller ile kur riski taşıyan ihracatçı şirket  çalışanları, yatırımcılar ve konuya ilgi duyanların bilgilendirilmesi ve  farkındalık oluşturulması amaçlanıyor. Ayrıca, paneller öncesi ve eş zamanlı  olarak ihracat yapan şirketlerin yöneticileri ile TSPB üyeleri arasında bir saat  süreli B2B  görüşmeleri planlanacak.

Ücretsiz olarak düzenlenecek panellerle, öncelikli olarak ihracatçı  birlikleri, sanayi ve ticaret odaları, iş insanları derneği üyelerine ulaşılması  hedefleniyor. Ayrıca, etkinlik banka ve aracı kurum çalışanlarının katılımına da  açık olacak.  

En Çok Okunan Haberler