İhracatçı şirketlerin kur riski İstanbul`da ele alınacak

"İhracat Yapan Şirketler İçin Kur Riski Yönetimi" başlıklı panellerin ilki 8 Nisan`da İstanbul`da düzenlenecek.

İhracatçı şirketlerin kur riski İstanbul`da ele alınacak
02.04.2019 Salı 11:24

Güncelleme : 02.04.2019 Salı 11:33

Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği'nin (TSPB) açıklamasına göre,  Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ile TSPB ve üyelerinin iş birliği çerçevesinde  düzenlenecek panellerin ilk durağı İstanbul olacak.

Panel, 8 Nisan'da TİM Ömer Halisdemir Konferans Salonu'nda  gerçekleştirilecek.

Ak Yatırım Menkul Değerler AŞ Araştırma Müdürü Özgür Hatipoğlu'nun  moderatörlüğünde gerçekleşecek panele, Gedik Yatırım Menkul Değerler AŞ Genel  Müdür Yardımcısı Coşan Yeğenoğlu, Ak Yatırım Menkul Değerler AŞ Türev İşlemler  Satış Müdürü Çağan Atlan, Borsa İstanbul AŞ Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası  Direktörü Harun Özay, İntegral Yatırım Menkul Değerler AŞ Araştırma Direktörü  Tuncay Turşucu konuşmacı olarak katılacak.

Ayrıca, Akbank Ekonomik Araştırmalar Birimi Müdürü Eralp Denktaş "CFA  Türkiye Ekonomisindeki Gelişmeler", KMPG Türkiye İş Ortağı Kerem Vardar ise "Kur  Riskinden Korunmanın Mali Tablolarda Gösterimi" konuları hakkında bilgi  paylaşacak.

Söz konusu panelle, kur riski taşıyan ihracatçı şirketlerin  çalışanlarının, yatırımcıların ve konuya ilgi duyanların bilgilendirilmesi ve  farkındalık oluşturulması amaçlanıyor.

Panelin öncesinde ve eş zamanlı olarak, ihracat yapan şirketlerin üst  düzey yöneticileri ile TSPB üyeleri arasında bir saat süreli yüz yüze görüşmeler  yapılacak.

Ücretsiz olarak düzenlenecek panellerle, öncelikli olarak ihracatçı  birlikleri, sanayi ve ticaret odaları, iş insanları derneği üyelerine ulaşılması  hedefleniyor.

Ayrıca, etkinlik banka ve aracı kurum çalışanlarının katılımına da  açık olacak.
 

En Çok Okunan Haberler