Kamu bankalarının destek paketi vatandaşa ilaç gibi geldi

Yeni tip corona virüs (Kovid-19) salgınının ekonomiye olumsuz etkilerinin bertaraf edilmesinin hedeflendiği Ekonomik İstikrar Kalkanı tedbirleri doğrultusunda kamu bankalarının sunduğu "Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi", vatandaşa adeta ilaç gibi geldi.

Kamu bankalarının destek paketi vatandaşa ilaç gibi geldi
23.04.2020 Perşembe 11:24

Güncelleme : 23.04.2020 Perşembe 16:36

Kamu bankalarının hane halkı geliri aylık 5 bin lira ve altında olan bireysel müşterilerini finansal açıdan desteklemek için hayata geçirdiği destek  paketi, temel ihtiyaçların karşılanmasında önemli rol oynuyor. Halk Bankası ve Ziraat Bankası gibi Vakıfbank da 10 bin liraya kadar 36 ay vadeli, 6 ay ödemesiz  kredi fırsatını vatandaşlara sunuyor. 

"Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi"ne internet üzerinden başvuru yapılabiliyor, onaylanması durumunda şubeye dahi gitmeden internet bankacılığı ya  da ATM aracılığıyla kredi kullanılabiliyor.

"BANA İLAÇ GİBİ GELDİ"

Antalya'nın Alanya ilçesinde hizmet sektöründe danışman olarak çalışan  Mert Küçükgöçmen, AA muhabirine, nakit sıkıntısı nedeniyle paraya ihtiyacı  olduğunu söyledi.

İnternetten dolaşırken Vakıfbank'ın web sitesinde devletin destek  paketini gördüğünü anlatan Küçükgöçmen, "İnternetten başvuru yapılabileceği  belirtiliyordu. Ben de başvurumu yaptım. Beş gün içinde de onayı geldi. Bu beni  çok sevindirdi. Sağ olsunlar tüm ihtiyaçlarımı bu parayla karşıladım. Bana ilaç  gibi geldi." dedi.

KREDİ ÇEKEREK TORUNLARINI SEVİNDİRDİ

Antalya'nın Muratpaşa ilçesinde yaşayan emekli Ahmet Turan Gürel da  sunulan kredi avantajından haberdar olduktan sonra gerekli başvuruyu yaptığını  dile getirdi.

Reklamda 3 bin ile 10 bin lira arasında ihtiyaç kredisi verildiğini  görünce mutlu olduğunu aktaran Gürel, şöyle konuştu:

"İhtiyacım olan 5 bin lira kredi çekmeye karar verdim. Yaşım gereği  dışarı çıkmam kısıtlı. Bu nedenle şubeye gitmeden internet üzerinden başvurumu  yaptım. Kısa sürede kredim onaylandı, hesabıma yatırıldı. Altı ay sonra ödemeye  başlayacağım uygun faiz oranındaki kredinin bir kısmıyla evin ihtiyaçlarını  giderdim, kalanını ise torunlarıma ayırdım. Kredi parasıyla küçük torunuma doğum  günü hediyesi, büyük torunuma ise oyuncak aldım. Allah'ımıza hamdolsun,  devletimiz ve milletimiz var olsun. Tüm dünyayı etkisi altına alan bu salgınla  mücadeleyi devletimiz çok iyi bir şekilde sürdürüyor. Her şey çok şeffaf ve  halkımız için herkes üzerine düşen görevi en iyi şekilde yapıyor."

"TANIDIKTAN ALMAK İSTESEM BU ŞARTLARDA ALAMAZDIM"

Isparta'da yaşayan infaz koruma memuru emeklisi 63 yaşındaki Nihat  İpsara da destek kredisinden 5 bin lira yararlandığını kaydetti.

Evinin balkonuna korumalık yaptırmak istediği için toplu paraya  ihtiyacı olduğuna değinen İpsara, bu nedenle destek kredisini kullandığını ifade  etti.

Kredinin, taksitlerinin altı ay sonra ödenmeye başlamasının kendisine  cazip geldiğini vurgulayan İpsara, "Parayı aldım ama salgın geçtikten sonra  evimin balkonunu kapatacağım. Bankadan aldığım parayı bir tanıdıktan istesem bu  şartlarda alamazdım. Bize bu imkanı tanıdığı için devletimizden  Allah razı  olsun, Allah devletimize zeval vermesin. Başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan  olmak üzere emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum." diye konuştu.

En Çok Okunan Haberler