KGF `bölge temsilcilikleri` kuracak

Türkiye`de bugüne kadar 708 bin işletmeye 362 milyar liralık kredi kullandıran Kredi Garanti Fonu, "bölge temsilcilikleri" kurmak için harekete geçti.

KGF `bölge temsilcilikleri` kuracak
24.09.2019 Salı 11:28

Güncelleme : 25.09.2019 Çarşamba 15:15

AA muhabirinin, Kredi Garanti Fonu (KGF) yetkililerinden edindiği bilgiye göre, Türkiye'nin büyüme ve kalkınmasına stratejik destek sağlamak misyonuyla 1991 yılında kurulan  ve ilk kefaletini 1994'te veren fon, ulusal ve uluslararası iş birliklerine  giderek, teminat yetersizliğinden dolayı kredi ve destek imkanlarından yeterince  yararlanamayan KOBİ ve KOBİ dışı işletmelerin krediye erişimlerini kolaylaştırıyor.

Kurum, bir yandan da 2016 yılında başladığı değişim ve dönüşüm süreci  kapsamında reel sektörün ihtiyaçları, teknolojik gelişmeler, konjonktürel  faydalar gibi birçok etkene dayalı olarak çağın ve piyasanın gereksinimleri  ışığında kendisini yeniliyor.

GÜNDE 10 BİNDEN FAZLA BAŞVURU DEĞERLENDİRİLİYOR

Ekonomik büyümeye katkısıyla adından söz ettiren KGF, bugüne kadar 708  bin işletmeye 362 milyar liralık kredi kullandırdı. Bir süredir özellikle bölge  bazlı çalışmalarını yoğunlaştıran fon, Türkiye'nin çeşitli yerlerinde "KGF bölge  temsilcilikleri" kurmak için düğmeye bastı. Kurulacak temsilcilik sayısı ve  yerler, kurumun çalışmaları ışığında son şeklini alacak.

Reel sektör ve bankacılık sektörüyle sahada iletişimi hızlandırmak  amacıyla kurulacak temsilcilikler, objektif ve şeffaf değerlendirme süreçlerini  sağlamlaştırmak, reel sektörün ihtiyaçlarını yerinde tespit etmek ve ülkenin  bölgeler bazında değişen ihtiyaç ve dinamiklerine uygun ürünler geliştirmek  amacıyla çalışacak.

Kurum, işletmelerin başvurularını genel müdürlük binasında yer alan  birimler aracılığıyla sonuçlandırıyor. Son teknolojiye sahip hızlı ve güvenli sistemleri sayesinde fonun günde ortalama değerlendirdiği başvuru sayısı 10 bini  geçiyor.
En Çok Okunan Haberler