Kuyumculukta işçilik gerektiren ürünlere 4 taksit geliyor

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu Başkanı Mehmet Ali Akben, "Kuyumculuk sektöründe işleri canlandırmak adına işçilik gerektiren ziynet, takı ve mücevherat ürünlerinde kredi kartına 4 taksit imkanı getirecek düzenleme yapacağız" dedi.

Kuyumculukta işçilik gerektiren ürünlere 4 taksit geliyor
27.03.2019 Çarşamba 13:01

Güncelleme : 28.03.2019 Perşembe 09:49

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme  Kurumu (BDDK) Başkanı Mehmet Ali Akben, AA muhabirine yaptığı açıklamada, geçen yıl ağustos ayı  öncesine kadar bireysel kredi kartları ile altın satışına 4 taksit  yapılabildiğini anımsattı.

Ağustos 2018'de yaptıkları düzenleme ile kuyumculuk sektöründe kredi  kartlarına taksit imkanını kaldırdıklarını anımsatan Akben, kuyumculuk sektöründe  yeni bir düzenleme yapacaklarını söyledi.

Mehmet Ali Akben, kuyumculuk sektöründe işleri canlandırmak adına  işçilik gerektiren ziynet, takı ve mücevherat ürünlerinde kredi kartına 4 taksit  imkanı getireceklerini dile getirdi.

Çeyrek altın, gram altın, külçe altın gibi ürünlerde taksit  yapılamayacağının altını çizen Akben, yeni düzenlemenin hem tüketiciler hem de  sektör için faydalı olacağını sözlerine ekledi.
 

En Çok Okunan Haberler