`Sıfır Atık Projesi`ne ihracatçı desteği

Ege İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkanı Jak Eskinazi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından başlatılan "Sıfır Atık Projesi"ne katılan ilk ihracatçı birliği olduklarını bildirdi.

`Sıfır Atık Projesi`ne ihracatçı desteği
26.09.2019 Perşembe 11:38

Güncelleme : 27.09.2019 Cuma 10:28

Ege İhracatçı Birlikleri (EİB) Koordinatör Başkanı Jak Eskinazi yaptığı yazılı açıklamada, atıkların yeniden ekonomiye kazandırılması yönünde önemli faaliyetleri hayata geçirdiklerini ifade ederek, en önemli amaçlarının gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmak olduğunu vurguladı.

Atık oluşumunda bilinçli davranılmasının, gereksiz atık oluşumunun önlenmesinin kaynakların verimli kullanılması adına hayati öneme sahip olduğuna  işaret eden Eskinazi, şunları kaydetti:

"Oluşan atığın kaynağında ayrı toplanması ve geri kazanımına dönüştürülmesi yönünde birtakım faaliyetleri hayata geçirdik. Birlik hizmet  noktalarında atığın kaynağında ayrıştırılmasına yönelik istasyonlar kurduk ve burada toplanan atıkları İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin atık toplamada yetkili  kıldığı firmaya tutanakla periyodik olarak teslim ediyoruz. Sonrasında Entegre  Çevre Bilgi Sistemi'ne verileri giriyoruz. Yaptığımız çalışmalarla diğer sivil  toplum kuruluşlarına ve ihracatçı firmalarımıza örnek oluyoruz, ihracatçı  firmalarımız da bu projeye katılıyor."

Birlik binasında kullanılan toplantı tüketim malzemelerinde de doğada  çözülebilen ve tamamıyla yerli malı ürünleri tercih ettiklerini belirten Eskinazi, EİB’de kağıtsız ofis yolunda önemli adımlar attıklarını, evrakların  tamamıyla elektronik ortamda oluşturulup elektronik imzayla gönderildiğini kaydetti.
En Çok Okunan Haberler