TEB kadın patronları büyüme yolunda destekliyor

Türkiye’de kadın patron sayısı her geçen gün artarken; kadınların, ulusal ve uluslararası platformlarda rekabetçi olabilmeleri için başta finansman olmak üzere danışmanlık ihtiyaçları da artıyor. “Danışman Banka” sıfatıyla, toplumun pek çok kesimi için ürün ve hizmetler geliştiren Türk Ekonomi Bankası (TEB); kadın iş sahiplerinin 4 temel alanda desteğe ihtiyaçları olduğunu tespit etti.

TEB kadın patronları büyüme yolunda destekliyor
08.03.2019 Cuma 15:38

Güncelleme : 08.03.2019 Cuma 15:38

Bu alanları; bilgiye erişim, yeni pazarlara erişim, kritik konularda koçluk/mentorluk ve finansa erişim olarak listeleyen TEB, 2015 yılında hayata geçirdiği Kadın Bankacılığı ile kadınların bu başlıklar altında ihtiyaç duyduğu danışmanlık hizmetini sunuyor. TEB Kadın Bankacılığı, 2015 yılından bu yana müşteri tabanını da yüzde 41 oranında arttırarak, kredi büyüklüğü 1 milyar TL’yi aştı.

Kadın patronlu işletmelere 50 milyon Euro

TEB,  kadınlara ait ya da kadınların yönettiği iş yerlerine yönelik pek çok program geliştirdi.  Avrupa Birliği, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası, Türkiye Cumhuriyeti Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve Türkiye İş Kurumu tarafından hayata geçirilen “Kadın İşletmelerine Finansman ve Danışmanlık Desteği” programından alınan 50 milyon Euro fon, 6 binden fazla kadın patrona kredi yoluyla dağıtıldı.

Kadınlara akademik destek

TEB, kadınlara yönelik desteği kapsamında finans dışı destekler de verdi. Patronları, başarılı iş kadınlarıyla buluşturan ve deneyim paylaşımını hedefleyen TEB; Türkiye genelinde 3 bin 500 kadına ulaştı ve birbirlerinden ilham almalarını sağladı. Sosyal medya desteğini de devreye alan TEB,  @teblekadin Facebook hesabımız üzerinden başlattığı TEB’le Kadın On-Air programıyla 2018 yılında bir milyon izlenme rakamına ulaştı.

Takım Yıldızları kadın patronların “koçu” oldu

Koçluk kavramının her alanda olduğu gibi iş yaşamında da büyük fayda sağladığına yönelik araştırmalar, kadınların mentörlük/koçluk desteği aldıklarında özgüvenlerinde, farkındalık ve becerilerini kullanma düzeylerinde artış görüldüğünü ortaya koyuyor. TEB Takım Yıldızları projesi de, seçilen TEB Şube Müdürleri’ne “İşletme Koçluğu” formasyonu kazandırdı. Eğitim alan müdürler, sadece finansal konularda değil, nitelikli personel seçiminden stok yönetimine, nakit yönetiminden yeni nesil satış tekniklerine kadar, kadın patronların işlerini büyütmelerinde ihtiyaç duydukları her konuda 180 gün boyunca koçluk yapıyor.

#BaşarınınCinsiyetiOlmaz

TEB’in 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel çekilen #BaşarınınCinsiyetiOlmaz videosu büyük ilgi çekti. Videoda, ön yargılar ve iş hayatında kadının cesaretini kıracak yaklaşımlara karşı dikkat çeken TEB, geçen yıl da  “Elalem Ne Der” kampanyası ile güne damgasını vurmuştu.


Kadın patronlara özel kredi kampanyası

TEB, 8 Mart - 30 Haziran tarihleri arasında, kadın patronlara özel 36 ay vadeli kredi kampanyası da başlattı. Kredi kullanan tüketiciler; kredi kullandıkları tarih itibariyle, 90 gün süreyle geçerli olacak 1 adet ücretsiz  10 yapraklı TL Çek Karnesi, 90 günlük süre içerisinde tahsil edilecek 15 adet ücretsiz tahsil çeki alabilecek. 30 ücretsiz  havale ve  30 ücretsiz  EFT işlemini; 15 tanesi kurumsal internetten, 15 tanesi mobil bankacılık üzerinden olmak üzere kullanabilecek.


En Çok Okunan Haberler