Vakıf Katılım’dan konut sektörüne tam destek

Vakıf Katılım, konut finansmanında 250 bin TL için 180 aya kadar olan vadelerde kar oranını aylık yüzde 0,99 seviyesine çekti.

Vakıf Katılım’dan konut sektörüne tam destek
05.08.2019 Pazartesi 15:33

Güncelleme : 06.08.2019 Salı 10:36

Vakıf Katılım’dan yapılan açıklamaya göre, oran, 250 bin TL-500 bin TL  arası tutarlar için yüzde 1,19 olarak, 500 bin TL-1 milyon TL arası tutarlar için  yüzde 1,29 olarak, 1 milyon TL ve üzeri tutarlar için yüzde 1,39 olarak  belirlendi. 

Açıklamada görüşlerine yer verilen Vakıf Katılım Genel Müdürü İkram  Göktaş, ülke ekonomisinin lokomotif sektörlerinden biri olan inşaat sektörünün  gelişimine katkı sağlamak amacıyla konut finansman oranını 250 bin TL’ye kadar  olan tutarda yüzde 0,99 seviyesine indirdiklerini, bu sayede bir taraftan konut  stokunun eritilmesine, bir taraftan da düşük maliyetle ev almak isteyenlere  destek olmayı sürdürdüklerini belirtti.

Vakıf Katılım olarak temel misyonlarının sektörle ve ülkeyle büyümek  olduğunu belirten Göktaş, “Bu vizyon doğrultusunda reel ekonominin daha da  güçlenmesine katkı sağladığımız için mutluyuz. Merkez Bankası’nın faiz indirim  kararıyla birlikte piyasalarda görülen olumlu gelişmeler, ekonominin tüm  taraflarının çalışmalarında ortaya koyacağı gayret ve özenle artarak devam  edecek. Tüm dünyada faiz indirimleri söz konusu. Ülkemize yönelik sermaye  hareketlerinin daha da güçlenmesi için TCMB tarafından yapılan faiz indiriminin  yerinde olduğunu düşünüyorum.” değerlendirmesinde bulundu.
En Çok Okunan Haberler